Ozdoby ogrodowe do domu drewnianego

0
Ozdoby ogrodowe do domu drewnianego

Odpowiednio dobrane ozdoby ogrodowe

Patrząc na drewniane domy, szczególnie gdzieś w zacisznych okolicach, z dala od zgiełku miast, z reguły ma się to ciepłe uczucie przytulności, wręcz „swojskości”. Mało kto jednak zdaje sobie sprawę z tego, że atmosfera ta jest tylko w niewielkiej części zasługą wyglądu samego domu. Bardzo ważną rolę odgrywa tutaj ogród i jego wystrój. To właśnie otoczenie ma ogromny wpływ na wizerunek całej posesji. Jakie, w takim razie, ozdoby ogrodowe dobrać do drewnianego domu, żeby nadać mu ten szczególny charakter. Co równie ważne, także dobrze się w nim czuć? Czy elementy kute takie jak rozety kute czy tralki metalowe sprawdzą się w połączeniu z drewnem? Czy kuty metal dobrze skomponuje się z ogrodem, który zdobi domy w Hiszpanii na sprzedaż?

Metalowe dodatki

Bardzo interesującym pomysłem na urozmaicenie swojego otoczenia jest łączenie materiałów. Drewniane ozdoby przy drewnianym domu, gdzie zastosowano także okna Dębica z drewna, mogą sprawiać wrażenie jednowymiarowości, wręcz nudy. Dobrze więc zainteresować i zapoznać się z czymś takim jak metaloplastyka. Jest to technika artystycznej obróbki metalu, dzięki której artyści-rzemieślnicy mogą stworzyć najróżniejsze wyroby. Od ozdobnych krzeseł i stolików po dodatki typu świeczniki metalowe czy wiszące szyldy. Metal idealnie komponuje się z ciepłymi odcieniami brązu drewna, jest ich oprawą. Wszystkie wyroby metalowe przeznaczone do ogrodu są wykonane z odpowiednio trwałych stopów lub są dobrze zabezpieczone przed rdzewieniem. Co za tym idzie, nie trzeba obawiać się ich zniszczenia podczas deszczu. Jeszcze lepiej takie elementy sprawdzą się w Hiszpanii. Bowiem domy Hiszpania położone są w suchym klimacie. Natomiast w słoneczne dni wystarczy położyć na ogrodowe krzesła i ławy miękkie poduszki, a każdy taras czy weranda stanie się pięknym, ukwieconym pokojem.

Wyroby metalowe do roślin

Nieodzownym elementem dekoracyjnym każdego ogrodu są oczywiście kwiaty i rośliny ozdobne. Ich rozmieszczenie nigdy nie jest przypadkowe. Coraz częściej odchodzi się od prostych, krótko przystrzyżonych trawników. Dzieje się to na rzecz bardziej fantazyjnych aranżacji – fikuśnych skalniaków, oczek wodnych, czy ozdobnych metalowych konstrukcji porośniętych pnączami. Drabinka do kwiatów opleciona różami lub gęstym bluszczem wspaniale prezentuje się nad furtką. Dodaje wejściu na posesję odrobinę tajemniczości. Z kolei donice lub kwietniki metalowe są doskonałym urozmaiceniem nawet zwykłego trawnika Są także ciekawą alternatywą dla kłopotliwych niekiedy w utrzymaniu skalniaków.